זקי לוי יועץ בטיחות אש

בטיחות אש

בטיחות אש- כל מה שחשוב לדעת

לשריפה המתרחשת בסביבת מגורים או בתוך מבנה יש השפעה גדולה משמעותית ולעיתים אף הרסנית על הבניין ועל דיירי הבניין. מעבר לנזקים ברכוש ולפגיעה האפשרית בגוף שריפה אף יוצרת זיהום אוויר ומסכנת את דיירי המבנה ואת השכנים לו. אנשי המקצוע בתחום בטיחות אש יודעים כיצד לזהות את גורם השריפה- אם החלה בגלל הצתה מכוונת, פגעי מזג אוויר קיצוניים או עקב תאונת אנוש או כשל באחת ממערכות הבניין. כמו כן אותם אנשי מקצוע ידעו להשתלט על השריפה בצורה היעילה המהירה והבטוחה ביותר עם כמה שפחות אבדות בגוף וברכוש. לא מספיק שהבניין בו אתם מתגוררים או בו אתם עובדים נבנה לפי תקנות בטיחות אש וקיבל את האישורים הנדרשים- חשוב שאתם בתור דיירים תקפידו על הנהלים והתקנות בכדי למנוע שריפות מיותרות.

כל מה שחשוב לדעת בתחום בטיחות האש:

בטיחות אש אינה נושא שיש להקל בו ראש אם כבר להיפך- יש להחמיר כמה שיותר בכדי למנוע מצבים מסכני חיים. לצורך כך יש צורך באישורים, התייעצות עם אנשי מקצוע בתחום וכמובן עמידה בתקנים ובדרישות המתאימות.

אישור בטיחות אש מסמך שיש להגיש ולאשר מול שירותי הכבאות וההצלה. כל מבנה חייב באישור בטיחות אש חתום על מנת לאשר אכלוס (טופס ארבע) בבניין מגורים או קבלת רישיון עסקי למבנה מסחרי ובית עסק. בכל בניין נדרש היום באישור בטיחות אש ומדובר בתהליך מורכב אך הכרחי.

תכנית בטיחות אש כאשר מדובר בבניין חדש לכל מטרה שהיא יש להגיש תכנית בטיחות אש על מנת לקבל אישור בטיחות אש. על התכנית לכלול את כל המידע באופן מפורט על מערכות בטיחות האש הקיימות בבניין ותקינותן, ציוד לכיבוי אש ומיקומו בבניין, יציאות חירום ודרכי מילוט  וכל נתון נוסף אשר יועץ בטיחות האש יעדכן שחובה. התכנית גם כוללת את נתוני החשמל והתאורה בבניין שיכולים להיות המקור לשריפות במקרים רבים מיזוג אוויר ומיקום גלאי עשן וספרינלקרים אם יש. כל מה שיכול לגרום לשריפה ולהשפיע על התפשטות האש נדרש להופיע בתכנית בטיחות אש.

יועץ בטיחות אש

יועץ בטיחות אש מקצועי תפקידו לעבוד עם הקבלנים והיזמים עוד בשלב תכנון הבנייה בכדי לשלב את המערכות הנדרשות עוד טרם תחילת הבנייה וללוות אותם בתהליך הבנייה ולספק פתרונות בהתאם. יועץ בטיחות אש מלווה את אנשי המקצוע בתהליך הבנייה אל מול הגורמים הרלוונטיים ולאחר מכן מגיש את תכנית בטיחות האש לשירותי הכבאות וההצלה על מנת לקבל אישור אכלוס או רשיון עסק. דרישות שירותי הכבאות שונים ממבנה למבנה ומותאמים לייעוד ולגודל המבנה וכן לכמות האנשים שנמצאים בו ולכן יש צורך באיש מקצוע המכיר את הדרישות והתקנות בצורה הטובה ביותר.

מטרת המבנה- אם הינו מיועד למגורים או למסחר פחות רלוונטית שכן בכל מבנה שבונים ושקיים חובה להקפיד על בטיחות אש בהתאם.

בטיחות אש

תוכן עניינים