זקי לוי יועץ בטיחות אש

מעטפת שירותי יעוץ הנדסי

מעטפת שירותי יעוץ הנדסי

כאשר בונים מבנה חדש בין אם הוא מיועד למגורים ובין אם הוא מיועד למסחר יש לקבל עליו את האישורים המתאימים- טופס ארבע המאשר אכלוס או רישיון עסק. בכדי לקבל את האישורים הללו חובה שתהיה לעסק תכנית בטיחות אשר מעודכנת הכוללת את התכנון של כל מערכי בטיחות אש שבמבנה וחובה על תכנית זאת להיות חתומה על ידי מהנדס.

ליווי הנדסי מהרגע הראשון:

מכיוון שכל בניין בתחום המגורים, מסחר תעשייה וגם אזורי בילוי חייב שתהיה לו תכנית אש כדאי לקחת חברת שירותי יעוץ הנדסי שילוו את אנשי המקצוע המקימים את המבנה כבר משלב התכנון. כאשר ישנו ליווי הנדסי מתחילת התהליך של הבנייה כלומר משלב התכנון ועד שלב האכלוס ניתן לספק פתרונות יעילים ומידיים לבעיות שעולות, לפתור תקלות ומראש לבצע את הבנייה בהתאם לתקנות ולפקודות של שירותי הכיבוי וההצלה הארציים.

בכדי לקבל את האישורים הנדרשים על תכנית האש של כל מבנה ומבנה להיות מוגשת בצורה מקצועית ותקינה ולכן יש לעבוד בצמוד עם מהנדס בכל שלב ושלב בכדי שיבצע את התיאום עם הגופים השונים ויחתום על הטפסים המאושרים לאחר בדיקה ואישור שלו. התכנית עצמה צריכה להיות מפורטת וברורה ולהציג את התכנון המקיף של כל מערכות בטיחות האש הקיימות בבניין- אזורים בהם יש להתקין מערכות לגילוי אש ומערכות לכיבוי אש, דרכי גישה לבניין, דרכי מילוט וכל דבר נוסף אשר נדרש על פי התקנות. תכנית זו מיועדת לשירותי הכיבוי וההצלה במקרה של אסון בכדי שידעו בדיוק כיצד לפעול במקום ולתפעל את האירוע בצורה המהירה והבטוחה ביותר. היוועצות עם מהנדס בכל שלב ושלב של הבניין מבטיחה שבניית המבנה תהיה בצורה שמוכנה וערוכה להתמודד עם מצבים אפשריים של התלקחות שריפה במקום.

חברה מקצועית בתחום מספקת מעטפת שירותי יעוץ הנדסי מהשלב הראשוני של תכנון הבניה דרך הכנת תכנית בטיחות אש וכל אחד משלבי הבניין ועד לקבלת האישורים הנדרשים לאכלוס הבניין. שירותי יעוץ הנדסי כוללים:

  1. בחינת מצב של מבנה קיים וסידורי הבטיחות הקיימים בו
  2. בחינה ובדיקה של תכנון אדריכלי של מבנה חדש
  3. בניית תכנית בטיחות אש על פי התקנות וההוראות של שירותי הכיבוי וההצלחה ודירות החוק לתכנון ובנייה
  4. מעבר על שלבי התכנית, השגת כל הניירת הרלוונטית והגשת התכנית לשירותי הכבאות וההצלה לקבלת אישורי אכלוס לבניין.

על תכנית בטיחות אש להיות מוגשת בצורה הכי מקצועית ותקינה לשירותי הכבאות וההצלה וזאת על מנת לקבל את האישורים הנדרשים במהירות וביעילות ללא עיכובים מיותרים.  התכנית חייבת לכלול את דרכי הגישה לבניין ודרכי המילוט מן הבניין, עמידות המבנה לאש, פרטי החשמל ומיזוג האוויר בבניין שיכולים להיות לעיתים הגורם להתלקחות, ועוד פרטים ונתונים אשר ייעוץ הנדסי יכול לספק לאנשי המקצוע הבונים את הבניין כבר שלב התכנון ולחסוך להם עלויות וזמן רב ובעיקר להבטיח שהבניין יהיה מוגן ובטוח.

מעטפת שירותי יעוץ הנדסי

תוכן עניינים