זקי לוי יועץ בטיחות אש

עבודה מול רשויות

עבודה מול הרשויות

כאשר נמצאים בתהליך של בנייה יש צורך לעמוד בקשר רציף עם כל הרשויות ולקבל את האישורים הנדרשים מהן וכמובן לעמוד בתנאים ובתקנות. לא פשוטה העובדה מול הרשויות והיא גם גוזלת זמן ולכן בזמן שבונים את הבניין חשוב שיהיה לכם צוות מקצועי ומנוסה שמבצע עבורכם את התיאום מול הרשויות בצורה המהירה והמקצועית ביותר. איש המקצוע שעומד בקשר עם הרשויות ומספק תשובות לקבלנים וליזמים ובעלי המבנה הוא יועץ בטיחות. יועץ בטיחות הינו איש מקצוע הכרחי בתהליך הבנייה שבן הוא מוודא שאכן תהליך הבניה עומד בתקנות המחמירות ביותר ובתנאים של הרשויות ומהווה עבורם תעודת אחריות שהכל מתבצע בצורה תקינה כאשר במקביל הוא מזרז ומייעל את תהליך הבניה בצורה בטוחה.

מי הוא יועץ בטיחות ולמה צריך אותו?

כאמור יועץ בטיחות הוא דמות חשובה ביותר בתהליך הבניה שכן הוא משמש כאיש הקשר לעבודה מול הרשויות. יועץ בטיחות הינו מהנדס שלו ניסיון רב בתחום ההנדסה ולרוב גם לא מעט ניסיון בתחום הנדסת בטיחות והוא בעל ההכשרה הידע והניסיון ללוות פרויקטים של בניה ולספק מענה בדמות סקרי סיכונים, העברת הדרכות לעובדים, בניית תכנית בטיחות מותאמת למבנה וכמובן עבודה מול הרשויות והשגת האישורים הנדרשים. בעבודה שלו יועץ הבטיחות נמצא בקשר עם הרשויות של כבאות אש והצלחה, משרד העבודה, המשרד להגנת הסביבה, משרד הבריאות, והרשויות המקומיות.

יועץ בטיחות והשירותים שהוא מספק:

יועץ בטיחות עובד עם הקבלנים והיזמים מתחילת הפרויקט ועד לקבל אישורי האכלוס של המבנה ו/או קבלת רישיון להפעלת העסק. הוא מספק שירותי יעוץ וליווי בכל תחומי הבטיחות הנדרשים לאורך תהליך הבנייה וכן שירותי הנדסת בטיחות ברמה מקצועית וגבוהה ועבודה מול הרשויות באופן שוטף. השירותים שניתנים על ידי יועץ הבטיחות בעבודה מול הרשויות הם:

  1. יועץ בטיחות דואג שיהיה במבנה ממונה בטיחות בעבודה שיש לו אישור כישורת מטעם פקח העבודה הראשי של משרד העבודה התעשייה והמסחר.
  2. יועץ בטיחות מעביר הדרכות על בטיחות בכל רמות הבטיחות לכל עובדי החברה ומדריך אותם גם כיצד להתנהל להבא מול הרשויות לאחר אכלוס הבניין
  3. יועץ בטיחות בונה ומכין את תוכניות הבטיחות המותאמות אישית לצרכי חברת הבנייה סוג המבנה וייעודו ודואג לאשר אותן כך שאם וכאשר יהיה בהן צורך כל אחת מהרשויות תוכל לעיין בתוכנית ולספק מענה בהתאם.
  4. יועץ בטיחות מעמיד לידי הקבלנים והיזמים של הבניין יועץ בטיחות אש שנמצא בקשר ישיר מול שירותי הכבאות וההצלה בכדי לוודא שעומדים בדרישות שלהם ולקבל מהם בסופו של התהליך את האישורים הנדרשים.
  5. יועץ בטיחות נמצא בקשר ישיר ותמידי לאורך כל תהליך הבניה עם כל הרשויות הרלוונטיות לצורך קבלת אישור אכלוס או רישוי עסק.
  6. יועץ בטיחות מבצע סקרי סיכונים וניהול סיכונים וכן הכנת תיק שטח , תיק מפעל ותכנית בטיחות שהוא דואג לאשר ברשויות המתאימות.

בכדי להבטיח הקמה ובנייה של מבנה העומד בכל תקני הבטיחות והדרישות של הרשויות יש לדאוג ליועץ בטיחות מתחילת תהליך הבנייה ועד קבלת אישורי האכלוס.

עבודה מול רשויות

תוכן עניינים